Zaloguj    
 Szczegóły artykułu
25-05-2017 Sympozjum „Małoinwazyjne metody leczenia schorzeń stopy..."

Sympozjum „Małoinwazyjne metody leczenia schorzeń stopy i stawu skokowo- goleniowego” W dniu 19 maja 2017 roku w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się IV Interdyscyplinarne Sympozjum „Małoinwazyjne metody leczenia schorzeń stopy i stawu skokowo- goleniowego”, którego głównym organizatorem był dr hab. n. med. Artur Gądek Kierownik Kliniki Ortopedii i Fizjoterapii UJ CM.

Dużym wyróżnieniem dla naszego szpitala był fakt, iż w gronie zaproszonych wykładowców znaleźli się mgr rehabilitacji Katarzyna Rogalka oraz dr n. med. Mirosław Falis kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

 

Przedstawili oni nowoczesną metodę małoinwazyjnego zaopatrywania złamań kości piętowej oraz ich następstw przy użyciu gwoździa śródszpikowego Calcanail oraz model usprawniania po tej operacji.

 

Ostrowski Oddział ma największe doświadczenie w kraju i jedno z większych w Europie w zastosowaniu tej nowoczesnej metody. Od kilku lat jest również ośrodkiem edukacyjnym dla lekarzy zainteresowanych tą metodą. Do chwili obecnej w ostrowskim oddziale przeprowadzono ponad 110 takich zabiegów pomagając chorym z różnych stron Polski i szkoląc ponad 30 lekarzy, w tym 3 lekarzy z Włoch. .

 


Napisany przez: marcing
Data wysłania: 2017-05-30
Liczba wyświetleń: 1019

Wróć