Login    
 Article Details
30.06.2014 - Stażu klinicznym w Tuluzie

W dniach 26-30 czerwca 2014 roku dwóch lekarzy z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu- dr n. med. Mirosław Falis oraz lek. Rafał Śmiłowicz- przebywali na stażu klinicznym w Tuluzie we Francji.

W czasie swojego pobytu odwiedzili dwie kliniki ortopedyczne podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie chirurgii stopy. Pierwsza część stażu dotyczyła nowoczesnego, małoinwazyjnego leczenia chirurgicznego koślawości paluchów. Swoim bogatym doświadczeniem w tym zakresie podzielił się dr Determe z Clinique Medipole Garonne. Pobyt zaowocował nawiązaniem współpracy między ośrodkami oraz wykorzystaniem nowoczesnego instrumentarium I implantów w praktyce naszego oddziału ortopedycznego.
            Druga część stażu w Nouvelle Clinique de L' Union w Tuluzie dawała możliwość praktycznego doskonalenia umiejętności w zakresie operacyjnego leczenia złamań kości piętowych przy użyciu gwoździa śródszpikowego Calcanail.Twórcą tego nowoczesnego implantu jest dr Mario Goldzak i to własnie wraz z nim mieli przyjemność operować dr Falis i dr Śmiłowicz.Ostrowski oddział ortopedii jako jedyny w Polsce stosuje ten sposób małoinwazyjnego leczenia skomplikowanych złamań kosci piętowych.Metodą tą zoperowano już w naszym szpitalu 20 chorych.W zeszłym roku wczesne wyniki leczenia przy użyciu Calcanail dr Falis prezentował w Lyonie i zostały one bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników panelu.Ze względu na to, iż złamania kości piętowych należą do stosunkowo rzadkich, ale niezwykle trudnych, wymiana doświadczeń pomiędzy kilkoma ośrodkami w Europie, stosującymi tę metodę, m.in. prof. Patrick Simon z Lyonu i prof. Mittelmeier z Rostoku ma wielką wartość dla wszystkich zainteresowanych.

 


Written By: magdaadmin
Date Posted: 4/13/2016
Number of Views: 1366

Return