Login    
 Article Details
28.04.2017r. - II miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2017

„Ciężka praca i niepopularne decyzje. Zwycięzcy tegorocznego rankingu musieli stoczyć ciężki bój o wyprowadzenie szpitala z długów. Dziś inwestują w najnowszy sprzęt i są liderami w regionie”, tak opisywana jest trudna droga do sukcesu  zwycięzców tegorocznego ogólnopolskiego Rankingu Szpitali Publicznych opublikowanego w Rzeczpospolitej.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim został laureatem II miejsca w kategorii największych szpitali z kontraktem z NFZ powyżej 70 mln.
Ranking już po raz trzeci przygotowała firma Magellan, biorąc pod uwagę trzy kryteria: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Weryfikacji danych finansowych zawartych w rankingu dokonała firma doradcza Deloitte.
Placówkom przydzielono punkty w zależności od osiągniętych wskaźników, suma punktów zdecydowała o pozycji w zestawieniu. Nasz Szpital osiągnął wynik 55 punktów, zaledwie o 2 punkty gorszy od zwycięzcy rankingu. Równocześnie jednak poprawił swoją lokatę w rankingu o 5 miejsc w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem , w którym sklasyfikowany został na 7 miejscu.
Jak podkreślają organizatorzy rankingu o sukcesie finansowo-organizacyjnym wyróżnionych szpitali decyduje kilka czynników. Można jednak znaleźć takie czynniki, które charakteryzują wszystkich laureatów.  Do najważniejszych należy na pewno kompetentny menedżer i sprawny zespół.                      

Laureaci rankingu to jednostki dobrze prowadzone. Jeśli znajdują się w czołówce kolejny rok z rzędu, to oznacza, że ich stan jest bardzo dobry. Pokazuje to, że szpital się rozwija i inwestuje, a więc idzie w dobrą stronę.

 

http://www.magellansa.pl/Portals/1/Files/Rzeczpospolit_ranking%20szpitali.pdf

 

 


 


Written By: magdaadmin
Date Posted: 4/28/2017
Number of Views: 791

Return