Zaloguj    
 Szczegóły artykułu
17.07.2017r. - Praktykują w Ostrowie

Grupa ok. 20 studentów z warszawskich uczelni medycznych odbywa praktyki w ostrowskim szpitalu. We wtorek 4 lipca 2017 r. podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Ostrowie poznali plany rozbudowy placówki.

Pochodzą z różnych miejscowości z całej Polski, ale łączy ich wspólny kierunek studiów i wybór zawodu lekarza, a także przynależność do Studenckiego Koła Naukowego „Punkares'' przy Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CKS MSWiA w Warszawie. Najlepsi z nich przyjechali na praktyki do Ostrowa.
- ‘’Działalność w Kole to przede wszystkim udział w konferencjach i wykładach specjalistycznych. Sami także organizujemy studenckie konferencje Naukowe, a ostatnie poświęcone były przeszczepom i nowotworom trzustki oraz nieswoistym zapaleniom jelit’’ – powiedział Wojciech Kaźmierczak, przewodniczący koła, ostrowianin z pochodzenia.
Podczas spotkania w Starostwie przyszli lekarze spotkali się ze Starosta ostrowskim oraz Dyrektorem Szpitala.
- ‘’To miłe, że pochodząc z różnych miejscowości w Polsce wybraliście na miejsce praktyki nasz szpital. Chcemy Wam pokazać, że nie tylko w dużych metropolitalnych szpitalach dzieje się dużo dobrego. Ostrowski szpital ma się czym poszczycić zarówno w sferze medycznej jak i inwestycyjnej’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.
Praktykanci trafili na oddziały urazowe w szpitalu. - ‘’Zgodnie z ich zainteresowaniami zaproponowaliśmy im odbywanie stażu na Oddziale Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, Oddziale Ortopedii, Chirurgii Ogólnej oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym’’ – powiedział Dariusz Bierła Dyrektor ostrowskiego szpitala.
Młodzi lekarze pozostaną na praktykach do 14 lipca. Po godzinach pracy w szpitalu udało się im także odwiedzić tymczasowa bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie.

mat. Janusz Grzesiak

 

 

 


 


Napisany przez: magdaadmin
Data wysłania: 2017-07-17
Liczba wyświetleń: 1057

Wróć