Zaloguj    
 Szczegóły artykułu
22-11-2019 - Podziękowanie dla Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski

Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim składa serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia „Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski” za udzielone naszemu Szpitalowi wsparcie w postaci nieodpłatnego przekazania  rotorów kończyn górnych i dolnych z prowadnicami  dla Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci.

Oficjalne przekazanie nowo zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego przez członków Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski, w tym prezesa Adama Wasielę,  odbyło się 20 października 2019 roku.
Rotory kończyn górnych i dolnych z prowadnicami pomogą małym pacjentom z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi w powrocie do zdrowia i sprawności ruchowej. Stosowanie rotorów zalecane jest do usprawniania kończyn górnych i dolnych szczególnie przy niedowładach spowodowanych udarem, wypadkiem oraz różnymi zaburzeniami neurologicznymi. Ćwiczenia za pomocą rotora pozwalają na kształtowanie siły mięśniowej, poprawienie krążenia w obrębie kończyn, stymulują układ nerwowy oraz poprawiają ruchomość stawów.
Dzięki pozyskanemu sprzętowi medycznemu będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać o życie  i zdrowie naszych  pacjentów.
Dziękujemy

 

 

 

 

 

 

 

 


Napisany przez: magdaadmin
Data wysłania: 2019-11-22
Liczba wyświetleń: 448

Wróć