Spotkanie było okazją do zapoznania Ministra Zdrowia z profilem działaności, strukturą i organizacją pracy oraz zarządzania szpitalem. Podczas rozmów wielokrotnie podkreślano, że szpital w Ostrowie Wielkopolskim chociaż powiatowy z nazwy jest placówką wielospecjalistyczną. Jednocześnie jako jeden z nielicznych szpitali, dobrze radzi sobie na trudnym rynku usług medycznych.
Ze względu na posiadanie oddziałów wysokospecjalistycznych takich jak: neurologia z pododdz. udarowym, laryngologia, kardiologia z pracownią hemodynamiki, chirurgia i traumatologia dziecięca z pododdz. leczenia oparzeń, neonatologia III stopień referencji, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, świadczy usługi medyczne dla całego regionu południowej Wielkopolski, tj. populacji około 700 tys. potencjalnych pacjentów. Pododdział leczenia oparzeń działający w ramach oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej jest jednym z trzech ośrodków w Polsce, w którym leczeni są pacjenci, z ciężkimi i skrajnie ciężkimi oparzeniami, do 18 roku życia z terenu całego kraju. Od 15 marca działa również 2 łóżkowy oddział intensywnej terapii dla dzieci, który obok dwóch ośrodków akademickich w Poznaniu jest jedynym tego typu oddziałem w Wielkopolsce.
Podczas wizyty ministrowi zostały przedstawione plany związane z dalszym rozwojem i rozbudową placówki oraz problemy, z jakimi na co dzień muszą zmagać się szpitale powiatowe.
Minister odwiedził kilka oddziałów oraz rozmawiał z personelem.
W spotkaniu, oprócz Dyrekcji Szpitala, uczestniczyli również: Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, posłowie na Sejm RP Tomasz Ławniczak i Jarosłw Urbaniak, Starosta i Wicestarosta Ostrowski.










